All for Joomla All for Webmasters

System kontroli dostępu ACCO NET
28 Mar

System kontroli dostępu ACCO NET

ACCO NET to zupełnie nowy, skalowalny system kontroli dostępu o rozproszonej strukturze. Głównymi elementami tego rozwiązania są: oprogramowanie serwera ACCO Server oraz centrale ACCO-NT. Urządzeniami wykonawczymi są kontrolery przejść z serii ACCO-KP, do których podłączone są czytniki służące do identyfikacji użytkowników.

Rozbudowana funkcjonalność, intuicyjne metody zarządzania oraz możliwość elastycznego budowania i rozbudowywania struktury systemu powodują, że ACCO NET spełnia wymagania dużych i średnich przedsiębiorstw wielooddziałowych, takich jak: sieci handlowe, placówki bankowe, punkty obsługi klienta oraz inne instytucje. Prostotę i wygodę obsługi systemu gwarantuje aplikacja internetowa ACCO-WEB dostępna zdalnie poprzez przeglądarkę internetową. Narzędzie to umożliwia zarządzanie systemem z dowolnego miejsca na świecie, zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

Funkcjonalność systemu
Działanie systemu ACCO NET bazuje na strefach kontroli dostępu, co umożliwia zaawansowane administrowanie uprawnieniami użytkowników. Przede wszystkim możliwe jest tworzenie ścieżek przejść pomiędzy strefami, zgodnie z którymi użytkownicy będą przemieszczać się w obiekcie. Ponadto funkcja anti-passback eliminuje możliwość powtórnego wykorzystania identyfikatora w celu wejścia do strefy chronionej bez uprzedniego jej opuszczenia.

System ACCO NET jest rozwiązaniem elastycznym, skalowalnym i bezpiecznym. Komunikacja pomiędzy ACCO Server a centralami ACCO-NT jest szyfrowana co uniemożliwia ingerencję w system osobom niepożądanym.

Dzięki możliwości generowania raportów w najbardziej popularnych formatach (XML, CSV, PDF) oraz pełnej kontroli obecności, system ACCO NET umożliwia zliczanie czasu pracy zgodnie z zaprogramowanymi i przypisanymi regułami oraz kalendarzem. Możliwe jest także sprawdzenie bieżącej lokalizacji użytkownika oraz ścieżki,
którą się przemieszczał.

Zaawansowane oprogramowanie
ACCO NET to system kontroli dostępu, którego zarządzanie, administrowanie i konfiguracja opierają się na zaawansowanym oprogramowaniu. Jego elementy instalowane są na komputerze z systemem Debian lub CentOS i mogą w zależności od wielkości systemu znajdować się na pojedynczej maszynie lub nawet na trzech oddzielnych.

Oprogramowanie ACCO Server odpowiada za komunikację pomiędzy nieograniczoną ilością central. W wyniku tego otrzymujemy system, który może zarządzać dowolną liczbą obiektów tworząc jeden rozproszony, skalowalny, globalny system. Komunikacja odbywa się poprzez szyfrowaną transmisję TCP/IP. Baza danych ACCO-DB przechowuje konfigurację i informacje na temat struktury systemu, dane 65000 użytkowników oraz nielimitowaną liczbę zdarzeń. Serwer aplikacji ACCO-WEB umożliwia zarządzanie dostępem do obiektów z dowolnego miejsca na świecie poprzez przeglądarkę internetową.

Centrala ACCO-NT
Odpowiada za komunikację pomiędzy kontrolerami przejść a ACCO Server. Posiada dwie magistrale RS-485, których łączna długość może wynosić 2400 m. Do jednej centrali można podłączyć do 255 kontrolerów przejść. Dodatkowo centralę można rozbudować
o moduły rozszerzeń: obsługi pilotów, wejść oraz wyjść. Umożliwia to programowanie funkcjonalności dopasowane do wymagań inwestora dzięki funkcjom logicznym. W efekcie system oferuje opcje sterowania np. szlabanami, bramami, windami, roletami, markizami czy światłem.

Każda centrala ACCO-NT umożliwia utworzenie do 255 stref. Pojedyncza strefa może zawierać szereg pojedynczych przejść, nad którymi czuwają kontrolery z serii ACCO-KP oraz ACCO-KPWG. Znajdujące się na płycie centrali złącze USB ułatwia instalatorowi inicjalną konfigurację centrali. Za zasilanie centrali odpowiada zasilacz buforowy APS-412, zapewniając podtrzymanie działania centrali nawet podczas zaniku napięcia sieci. Centrala ACCO-NT może przechowywać do 1 000 000 własnych zdarzeń i 100 000 zdarzeń z każdego kontrolera, a także dane 8000 użytkowników.

W przypadku utraty połączenia z serwerem, wynikającej np. z uszkodzenia łącza internetowego, zapewnia to utrzymanie pełnej funkcjonalności tej części systemu, za który odpowiada dana centrala.

ACCO-WEB

 • narzędzie do zdalnego zarządzania systemem
 • dostęp z dowolnego miejsca na świecie z poziomu przeglądarki
 • obsługa z urządzeń mobilnych
 • możliwość logowania się kilku osób jednocześnie
 • dodawanie i zarządzanie użytkownikami (czytnik CZ-USB)
 • tworzenie reguł i kalendarzy
 • tworzenie raportów obecności
 • przegląd zdarzeń z opcją filtrowania
 • obsługa systemu z poziomu wielopoziomowych map
 • podgląd stanu serwera, central i kontrolerów
 • podgląd rozmieszczenia kamer w obiekcie
 • podgląd obrazu z kamer IP

 

Read 3242 times Last modified on poniedziałek, 28 marzec 2016 13:23
 • Adres:
  Systemy Bezpieczeństwa
  ul. Parkowa 3
  86-005 Białe Błota – Bydgoszcz
 • Telefon:
   
   
  E-mail:
  biuro@systemybezpieczenstwa.net
 • Masz pytanie? Oczekujesz na wycenę? Skorzystaj z formularza kontaktowego, aby mieć pewność, że otrzymamy Twoje zapytanie.