All for Joomla All for Webmasters

Monitoring CCTV

Monitoring CCTV: Telewizja Przemysłowa oraz IP, Kamery Megapikselowe, Monitoring Bydgoszcz

Systemy telewizji przemysłowej powstawały już 30 lat temu i przez ten czas bardzo ewaluowały zarówno pod względem jakości generowanych obrazów, możliwości zasięgu stosowania jak i wykorzystywanych technologii. Rozwój technologii oraz popularyzacja urządzeń cyfrowych zdecydowanie zmieniły oblicze współczesnych systemów telewizji przemysłowej.

Korzyści jakie daje telewizja przenysłowa, CCTV (Closed Circuit TeleVison), doceniły władze większości polskich miast, monitorując ulice z wykorzystaniem różnorakich elementów tego systemu. Sukcesy w przeciwstawianiu się przestępczości jednego miasta, pozwoliły innym utwierdzić się w przekonaniu o potrzebie inwestowania w systemy telewizji przemysłowej.

Monitorowanie ulic nie jest jednak jedyną możliwością tego systemu. W chwili obecnej coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie osoby czy firmy posiadające dość rozległą przestrzeń, która potrzebuje dozoru np. parking, hala magazynowa. Telewizja przemysłowa doskonale sprawdza się w dużych centrach handlowych i na stacjach benzynowych, a ze względu na ich przydatność można znaleźć dla nich zastosowanie w dowolnej branży.

Montaż systemu telewizji przemysłowej w firmach produkcyjnych pozwolił nawet na wzrost o kilka procent – wydajności, poprzez szerokość zastosowań pomogły wyeliminować przestoje w pracy.

Systemy monitoringu wizyjnego w obiektach nie znalazły wyłącznie zastosowania w zakresie weryfikowania pracy naszych pracowników, ale co najważniejsze podniosły poziom bezpieczeństwa.

Po pierwsze ewentualny napastnik wiedząc, iż dany obiekt jest monitorowany systemem kamer, zastanowi się dwa razy planując ewentualną kradzież czy napad. Po drugie, jeżeli dojdzie do zdarzenia, to na podstawie zapisu danych z kamer możemy pomóc policji w ujęciu przestępcy.

Telewizja przemysłowa jest wbrew pozorom tańsza od dozoru fizycznego, choćby z tego względu, że nie pójdzie na zwolnienie lekarskie, nie potrzebuje urlopu, czy premii świątecznej.

Należy jednak pamiętać, że koszt takiej inwestycji jest bardzo zróżnicowany.

Firma „Systemy Bezpieczeństwa” z siedzibą niedaleko Bydgoszczy oferuje Państwu najnowsze rozwiązanie w dziedzinie monitoringu – system IP w oparciu o kamery Megapikselowe. Rozwiązanie to jest szczególnie ciekawe przy większym obszarze rejestracji obrazu. Pozwala zaoszczędzić koszty związane z montażem kliku punktów kamerowych dla obserwacji danego terenu. W przypadku kamer megapikselowych może wystarczyć jedna, bądź dwie kamery, zamiast np. 8 czy 10 analogowych. Oczywiście kamera megapikselowa – jest znacznie droższa od pojedynczej kamery działającej w systemie PAL, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czego od takiej inwestycji oczekujemy. Dla przykładu, jeżeli doszło do kradzieży z naszego magazynu, to czy zależy nam tylko na tym, żeby wiedzieć, iż pod tylną bramę podjechał samochód ciężarowy w kolorze białym dowolnej marki i wysiadły z niego trzy osoby, na co pozwoli nam kamera analogowa, czy też poznać numery rejestracyjne tego pojazdu i dowiedzieć się na przykład, że jeden ze sprawców miał na sobie kurtkę z logiem drużyny piłkarskiej, na takie poznanie sprawy pozwoli jedynie kamera megapikselowa. W tym przypadku może się okazać, że działania służb okażą się na tyle skuteczne, iż skradziony towar wróci do magazynu, a nie do klienta złodzieja. Niekiedy okazuje się, że kalkulacje skonfigurowanego systemu z zastosowanie kamer analogowych i megapikselowych są bardzo zbliżone do siebie, a z całą pewnością różnica 10, czy 15% jest warta inwestycji w nową technologię, która pozwala na rejestrację obrazu dużo lepszej jakości i o kilkukrotnie większej rozdzielczości!

Aplikacje zarządzające sieciowymi systemami wizyjnymi zazwyczaj działają w systemie Windows lub na serwerach Unix/Linux. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka gamma oprogramowania zarządzającego. Zaawansowane oprogramowanie zarządzające posiada następujące funkcje:

 • kilka trybów nagrywania: ciągły, manualny, harmonogram, detekcja ruchu, wykrycie alarmu,
 • jednoczesny podgląd, nagrywanie oraz odtwarzanie obrazów z kamer przemysłowych,
 • możliwość dostosowania prędkości zapisywanego obrazu,
 • zaawansowane funkcje wyszukiwania archiwalnych materiałów wideo,
 • obsługa kamer szybkoobrotowych,
 • pełny dupleks, obsługa audio w czasie rzeczywistym,
 • zdalny dostęp poprzez sieć komputerową LAN/WAN/Internet oraz szereg urządzeń mobilnych opartych o systemy operacyjne takie jak, Apple, Windows Mobile, Android oraz Symbian.

Działamy na terenie naszego województwa kujawsko-pomorskiego w takich miejscowościach jak: Bydgoszcz, Toruń, Solec Kujawski, Inowrocław, Nakło nad Notecią, Świecie, Grudziądz, Koronowo, Szubin, Żnin, ale jesteśmy otwarci na współpracę w całej Polsce.

 • Adres:
  Systemy Bezpieczeństwa
  ul. Parkowa 3
  86-005 Białe Błota – Bydgoszcz
 • Telefon:
   
   
  E-mail:
  biuro@systemybezpieczenstwa.net
 • Masz pytanie? Oczekujesz na wycenę? Skorzystaj z formularza kontaktowego, aby mieć pewność, że otrzymamy Twoje zapytanie.