Systemy Sygnalizacji Pożaru Bydgoszcz

Systemy sygnalizacji pożaru PPOŻ – podstawowym zadaniem tego systemu jest czynna ochrona budynku i jego użytkowników na wypadek pożaru.

Naszą specjalnością jest tworzenie systemów ochronnych mienia oraz ludzi przed zagrożeniem pożarowym. Niezwykle istotne jest zadbanie o wykorzystanie jak najskuteczniejszych urządzeń oraz zainstalowanie ich w newralgicznych miejscach, dzięki czemu cały układ będzie charakteryzował się najwyższą wydajnością oraz znakomitym poziomem bezpieczeństwa.

Systemy ppoż
Polon Alfa

Standardowo system PPOŻ składa się z dwóch zasadniczych części: sieci czujników dymu i temperatury oraz bezpośredniej sieci przeciwpożarowej, czyli systemów mających na celu ograniczenie powierzchni zajętej przez ogień oraz jego zagaszenie.Ciekawym i użytecznym rozwiązaniem może okazać się rozbudowa systemu o inne funkcje np. wskazywanie dróg ewakuacyjnych. Takie rozwiązanie może zapobiec wybuchowi paniki wśród zagrożonych, ale także usprawnić i przyspieszyć ewakuacje budynku.

 

Przy systemach sygnalizacji pożaru PPOŻ należy jednak pamiętać, że zarówno ten jak i każdy inny system nie jest niezawodny, ponieważ przy silnym wybuchu ognia system może zostać uszkodzony. Jednakże nowoczesne technologie proponują liczne rozwiązanie, które coraz skuteczniej radzą sobie w takich sytuacjach. Odpowiedni system sygnalizacji pożarowej powiadomienia o wystąpieniu pożaru i jego lokalizacji pozwala w znacznym stopniu ograniczyć szkody wywołane przez ogień, ale także zwiększyć bezpieczeństwo osób przybywających na zagrożonym terenie.

Centrala SSP (System Sygnalizacji Pożaru) może uruchomić urządzenia wykonawcze np:

  • systemy oddymiania,
  • wentylację pożarową,
  • systemy tryskaczowe,
  • stałe urządzenia gaszące.

Aby system przeciwpożarowy spełniał swoją rolę najwyższej jakości musi być zarówno sprzęt, ale też jakość świadczonych przy nim usług. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy pozwala na oferowanie usług w pełni profesjonalnych i kompleksowych. Oferujemy naszym klientom projektowanie, montaż oraz serwis systemów przeciwpożarowych (ppoż), instalacji tryskaczowych i zabezpieczeń budynków. Zapewniamy również profesjonalne szkolenia dotyczące obsługi poszczególnych urządzeń.