Perfecta satel

Satel Perfecta system alarmowy

Profesjonalne systemy alarmowe Perfecta firmy Satel są to przewodowe i bezprzewodowe alarmy.

Bezpieczeństwo. Spokój. Rodzina. PERFECTA! Poznaj system alarmowy, który dopasowuje się do Ciebie! Zaprojektowany tak, aby spełniał indywidualne potrzeby właścicieli małych i średnich obiektów – niewielkich domów, mieszkań, małych fi rm, domków letniskowych itd. Intuicyjna obsługa oraz możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota, SMS czy aplikacji mobilnej – to tylko niektóre cechy systemu Perfecta. Dowiedz się więcej!

Satel Perfecta
Satel Perfecta

Funkcjonalność systemu alarmowego 

 

Satel Perfecta

 

 • Zgodność z EN 50131 Grade 2
 • Perfecta 16 od 8 do 16 wejść programowalnych przewodowych
 • Perfecta 32 od 8 do 32 wejść programowalnych przewodowych
 

Perfecta WRL

 • Perfecta 16 WRL rozwiązanie hybrydowe, umożliwia podłączenie czujników przewodowych jak i bezprzewodowych – maksymalnie 16 łącznie
 • Perfecta 32 WRL rozwiązanie hybrydowe, umożliwia podłączenie czujników przewodowych jak i bezprzewodowych – maksymalnie 32 łącznie 
 
 • od 4 do 12 wyjść programowalnych przewodowych
 • 2 wyjścia zasilające na płycie głównej
 • dodatkowe 4 wyjścia bezprzewodowe do obsługi sygnalizatorów bezprzewodowych MSP-300
 • wbudowane moduły:
 • GSM/GPRS z 2 gniazdami SIM (SMS, monitoring do stacji, aplikacja mobilna, powiadomienia PUSH)
 • Głosowy (odtwarzanie komunikatów głosowych na potrzeby powiadamiania telefonicznego)
 • Akustycznej weryfikacji alarmu (nasłuchiwanie dźwięków)
 
 • Zintegrowany moduł radiowy działający na częstotliwości 433 MHz, zapewniający szyfrowaną komunikację bezprzewodową:
 • Dwukierunkową z manipulatorami PRF-LCD-WRL i sygnalizatorami MSP-300 R
 • Jednokierunkową z czujkami z serii MICRA i pilotami MPT-350
 • Podział systemu na 2 strefy:
 • 3 tryby dozoru w każdej strefie
 • Możliwość przypisania wejścia do dwóch stref
 • Sterowanie przez użytkownika lub za pomocą timerów
 • 15 Użytkowników

Przeznaczenie centrali alarmowej Perfecta

 

Centrale alarmowe z serii PERFECTA przeznaczone są do zabezpieczania małych i średnich obiektów, jak mieszkania, domy jednorodzinne, segmenty w szeregowcach, biura, małe firmy itp. Zapewniają ochronę zgodną z wymaganiami Grade 2 EN 50131.

Konstrukcja centrali PERFECTA WRL umożliwia budowę tradycyjnego przewodowego systemu lub systemu bezprzewodowego, posiadającego całą funkcjonalność potrzebną w małych i średnich obiektach. Do centrali można też podłączyć ekspandery zarówno wejść, jak i wyjść, zwiększając tym samym liczbę obsługiwanych urządzeń. To prosty i niezawodny sposób na szybką rozbudowę systemu.

Centralę PERFECTA można podsumować słowami tradycja i nowoczesność, ponieważ pozwala ona na stworzenie systemu tradycyjnego – przewodowego oraz systemów nowoczesnych – hybrydowych i całkowicie bezprzewodowych.

Bezprzewodowy zaprogramowany system alarmowy do samodzielnego montażu
Alarm perfecta satel do samodzielnego montażu

Sterowanie z aplikacji mobilnej

Sterowanie systemem alarmowym za pomocą urządzeń mobilnych to rozwiązanie, którego popularność stale rośnie. Dlatego do zdalnej obsługi central PERFECTA powstała aplikacja mobilna PERFECTA CONTROL, wykorzystująca technologię GPRS.

Funkcjonalność tej aplikacji czyni z niej wygodne narzędzie do sterowania systemem, a także sprawdzania stanu stref, wejść i wyjść. Możliwe jest także przeglądanie aktualnych awarii i wszystkich zdarzeń w systemie.

Perfecta Satel to bezprzewodowy system alarmowy

Do samodzielnego montażu - zaprogramowany alarm Perfecta Satel

Mobilny dostęp Aplikacja PERFECTA CONTROL 

 

Aplikacja mobilna Perfecta Control nie tylko umożliwia zdalne zarządzanie funkcjami systemu alarmowego. Zapewnia również stały wgląd w bieżące zdarzenia zarejestrowane przez centralę PERFECTA, dzięki czemu możesz jeszcze efektywniej czuwać nad tym, co dla Ciebie najważniejsze – bezpieczeństwem i komfortem Twoich najbliższych. 

Wyszedłeś z domu w pośpiechu i nie jesteś pewien, czy uzbroiłeś alarm? Gdziekolwiek jesteś, możesz to sprawdzić i – w razie potrzeby – załączyć czuwanie. 

Spędzasz urlop za granicą? O każdej próbie wtargnięcia aplikacja poinformuje Ciebie, agencję ochrony oraz dodatkowe osoby, które wskazałeś instalatorowi podczas konfiguracji ustawień. 

Powroty do domu zimą i latem mogą być przyjemniejsze, jeśli temperatura pomieszczeń w Twoim domu będzie optymalna. Wystarczy, że jeszcze przed powrotem z pracy lub urlopu zdalnie uruchomisz ogrzewanie lub klimatyzację.

System Perfecta Satel – alarm bezprzewodowy

Wygoda od samego początku System PERFECTA z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Elastyczność dostępnych funkcji otwiera przed Tobą wiele możliwości. Wybór należy do Ciebie! 

Jesteś w trakcie budowy lub planujesz remont? Wybierz tradycyjną instalację przewodową. 

Chcesz ograniczyć ilość kabli lub zdecydowałeś się na montaż już po remoncie? Najlepiej sprawdzi się u Ciebie system bezprzewodowy. 

Możesz również stworzyć system hybrydowy, który łączy zalety obu rozwiązań.

Kompleksowa ochrona 

Oprócz zabezpieczenia przed włamaniem, system alarmowy PERFECTA zapewnia dodatkową ochronę, reagując już na wczesne objawy bezpośredniego zagrożenia pożarem czy zalaniem. Czujki gazów uchronią zdrowie a nawet życie Twoich bliskich, wykrywając w porę obecność trujących gazów, np. bezwonnego tlenku węgla. Dodatkowo, czujki gazów usypiających, takich jak opary chloroformu, pomogą uniknąć włamania metodą „na śpiocha”. 

Możecie spać spokojnie!

Twoje codzienne życie Ochrona domu od fundamentów po szczyt dachu Jak ją uzyskać? Zastosuj pełne spektrum urządzeń, które wykryją niebezpieczeństwo zarówno wewnątrz pomieszczeń (czujki przestrzennej ochrony wewnętrznej), jak i na zewnątrz Twojego domu (czujki zewnętrzne, kurtynowe oraz aktywne bariery podczerwieni) a także wokół niego (czujki ochrony obwodowej: magnetyczne, zbicia szyby, wibracyjne).

Zadbaj o dodatkową ochronę dzięki czujkom wykrywającym wczesne symptomy pożaru, zalania i wycieku gazu. Warto zamontować urządzenia o zróżnicowanym działaniu, których funkcje wspólnie przyczynią się do stworzenia bezpiecznego pod każdym względem domu. 

BEZPIECZNE Z SYSTEMEM PERFECTA

Prowadzisz niewielką firmę? Jesteś właścicielem kameralnego bistro? Prowadzisz małe biuro rachunkowe? A może rodzinny sklep, przekazywany z pokolenia na pokolenie?

System PERFECTA będzie czuwał nad jego bezpieczeństwem przez całą dobę.

 

Aplikacja PERFECTA CONTROL 

za pomocą komunikatów PUSH zapewni Ci zdalny wgląd do zdarzeń zarejestrowanych przez centralę. Nie zawsze możesz być na miejscu? Sprawdź zdalnie, czy na koniec dnia pracy czuwanie alarmu zostało załączone – jeśli nie, możesz to zrobić również za pomocą aplikacji. 

Bezpieczne mieszkanie w miejskiej dżungli Życie w mieście jest szybkie i pełne wyzwań. W codziennym pośpiechu nie zapomnij jednak o tym, co najważniejsze – zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i najbliższym. Mieszkasz w bloku, kamienicy, wieżowcu?

 Myśląc o odpowiednim zabezpieczeniu, zacznij od ochrony obwodowej. Na drzwiach wejściowych, balkonowych oraz oknach zamontuj czujki zbicia szyby, magnetyczne oraz wibracyjne, które uruchomią alarm, gdy intruz spróbuje naruszyć Twoją prywatność. 

System uzupełnij o czujki wewnętrzne i urządzenia pomocne w wykryciu wczesnych symptomów takich zagrożeń, jak pożar, zalanie czy ulatnianie gazu.

Wszystko pod kontrolą Gdy nie ma Cię w domu Często przebywasz poza domem? Większość czasu spędzasz w pracy lub na wyjazdach służbowych? A może Twoją pasją są podróże? System alarmowy PERFECTA skutecznie zaopiekuje się Twoim mieszkaniem lub domem. Nie jesteś pewien, czy załączyłeś czuwanie lub czy wszystkie światła zostały wyłączone przed wyjściem? Aby to zdalnie sprawdzić (a jeśli jest taka potrzeba – również szybko zmienić) użyj intuicyjnej aplikacji mobilnej PERFECTA CONTROL.

W trosce o najbliższych Wśród Twoich domowników znajdują się dzieci i osoby starsze lub niepełnosprawne? W przypadku niebezpiecznej sytuacji mogą oni korzystając z pilota czy specjalnych przycisków na manipulatorze szybko wezwać pomoc. Centrala powiadomi wskazane osoby, np. rodziców, opiekunów czy agencję ochrony.

Strefy bezpieczeństwa Chcesz jeszcze łatwiej dopasować działanie systemu do swoich potrzeb? Podziel obszar ochrony na dwie osobne strefy. Możesz ustawić w każdej z nich niezależnie jeden z trzech trybów czuwania: dzienny, nocny lub pełny.

Satel Perfecta WRL